Engelliler İçin dilekçe yazım destek sayfası Yayında

Yazdır

Toplumsal Haklar ve Araştırmalar Derneği (TOHAD), engellilerin yaşamış oldukları sorunlar hakkında savunuculuk faaliyetleri  yürüten Sivil Toplum Kuruluşları ve hak mağduriyeti yaşayan Engelli vatandaşlara  yönelik dilekçe yazım destek sayfası yayınladı.

İnternet Ortamında Engelli Hakları Savunuculuk Bilgilendirme Modül Projesi, engelliler konusunda faaliyet gösteren STK’lara veya hak mağduriyeti yaşayan engellilere haklara nasıl erişebilecekleri konusunda bilgilendirme olanağı sağlayacak, yarı interaktif bir web sayfası projesidir.

Bu özelliği ile proje alanında bir ilk niteliğindedir.

Bu sayfada, engelli hakları, engellilere yönelik ayrımcılık kavramı vb. temel bakış açısıyla ilgili bilgiler ve engelli hakları mevzuatına erişim yöntemleri bulabilirsiniz.

Engellilerin haklarının kazanımı için STK’ların kullanacağı savunuculuk yöntemlerini, bu yöntemlerin kullanılmasındaki koşul, usül ve takip yöntemleri de yine bu sayfada bulabilirsiniz.

Bu sayfada, savunuculuk, bilgi edinme ve idari başvuruları, kamu denetçiliği kurumuna başvuru, idare mahkemelerine başvuru ve (özellikle ayrımcılık başta gelmek üzere) kamu suçlarında savcılığa başvuru başlıkları yöntemleriyle ele alınmaktadır.

 

Engelliler İçin Dilekçe 

 

DİCLE GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

 

diclegormeengelliler@gmail.com

05356908424