Faaliyet Raporu 2015

Yazdır

FAALİYET RAPORLARI

Derneğimiz tarafından 2015 yılı içerisinde gerçekleştirilen faaliyetler, aşağıda sıralanmıştır.
1. Dernekler dairesinin 2015 Mayıs ayında Düzenlemiş olduğu Proje eğitimi toplantısına katılım sağlandı.
2. Derneğimiz Tarafından hazırlanarak, Dernekler Dairesine Sunulan Beyaz Bastonla Bağımsız Bireyler Yetiştiriyoruz Projesi Başarılı bulunup kabul edilerek diyarbakırda uygulandı.
3. Beyaz Bastonla Bağımsız Bireyler yetiştiriyoruz Projesinin tanıtılarak, Gönüllü ve Görme Engelli üyelerimizin hem Proje hakkında bilgilendirilmeleri ve hem de Proje kapsamında düzenlenecek olan Faaliyetlere dahil edilmesi sağlanması için, 11 Ekim 2015 tarihinde TRT Gap Diyarbakır Radyosunda ve 18 Ekim 2015 tarihinde ise Özgürgün TV adlı Televizyonunda Projeyi tanıtım Programları düzenlendi.
4. Beyaz Baston Projesi kapsamında, Eğitmen Habib Sincar Tarafından Proje Katılımcısı 20 Gönüllüye Beyaz Baston eğitimi verildi.
5. Bu proje kapsamında, Dernek Gönüllülerimiz aldıkları Beyaz Baston eğitimini görme engelli üye ve proje katılımcılarımıza sahada uygulamalı bir şekilde verdiler.
6. Derneğimiz tarafından yaklaşık 40 Gönüllü ve  Üyenin katılım sağlamış olduğu tiyatro gösterisi organize edildi.
7. Beyaz Baston Projesi kapsamında, 5 11 Aralık 2015 tarihlerinde yaklaşık 30 gönüllü ve görme engelli Proje katılımcısının yer almış oldukları Mersin ve Antalya illerine gezi organizasyonu düzenlenerek sözü edilen illerde tarihi yer ve mekanlar  gezildi.
8. Beyaz Baston Projesi kapsamında, Üyelerimiz, gönülüllerimiz ve birçok STK Temsilcisinin katıldığı projenin kapanış kokteyli, 20 Aralık 2015 tarihinde Büyükşehir Belediyesi Sümerpark Sosyal Hizmetler dairesi başkanlığı Cep Sinema Salonunda düzenlendi. 

 

DİCLE GÖRME ENGELLİLER DERNEĞİ 2018 Tüm Hakları Saklıdır.

 

diclegormeengelliler@gmail.com

05356908424